ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Навіть прилавки примудрилися розікрасти

Новости в Борисполе

Менше чотирьох років знадобилося у Рогозові, щоб зруйнувати і розікрасти ринок, подарований селу бориспільським підприємцем Миколою Гроною. Як же міцно укорінилося у свідомості наших громадян споживацьке ставлення до речей! Чи багато ви знаєте людей, готових проявити ініціативу за власний кошт чи власними зусиллями зробити щось для громади? Зате для того, щоб понівечити, знищити те, що зробили інші, не потрібно і шукати «активістів». Здається, вони з’являються, як гриби після дощу…

У серпні 2005 року в селі Рогозові було збудовано базар. Бориспільський підприємець Микола Іванович Грона узяв в оренду земельну ділянку, обгородив територію, поставив зручні прилавки із накриттям, заасфальтував площу під ними… Ключі від цього ринку він урочисто передав тодішньому сільському голові Ользі Іванівні Самойленко. Про це свого часу писали і «Вісті».

Схоже, рогозівцям аж занадто сподобався той ринок. На жаль, уподобали вони його не тільки для торгівлі… Дуже скоро ринок залишився без воріт. Сам базар став зручним місцем для посиденьок молоді із пляшкою та чаркою. Сьогодні напівзруйновані торгові прилавки швидше схожі на склад склотари, де переважають пляшки з-під спиртних напоїв.

Із часом «умільці» почали «розбирати» бетонний паркан — у господарстві все знадобиться! Оскільки перші спроби привласнити елементи оформлення ринку не викликали реакції новообраної сільської влади, яку вже тоді очолював голова Василь Григорович Фесенко, та активізації діяльності правоохоронців, то апетити зловмисників зростали. Остання велика крадіжка сталася минулого тижня. Було поцуплено 26 бетонних секцій паркану.

Микола Іванович не звик скаржитися, намагається вирішувати проблеми самотужки. Але ця крадіжка стала вже останньою краплею. Тож він і приїхав на ринок разом із кореспондентом.
— Я ж зробив цей ринок для односельчан, адже сам родом із цього села — з болем розповідав Микола Іванович.
— Сплачую за цю землю оренду, а опікується базаром сільська влада. Хотілося найближчим часом збудувати ще й павільйони для підприємців, «пробити» свердловину. Але коли бачу таке ставлення, чесне слово, руки опускаються…

Микола Іванович Грона належить до тих підприємців, для яких на першому місці стоїть прагнення зробити для людей красиво. А вже потім іде бізнесова складова. У нього для Рогозова є дуже багато цікавих проектів і задумок. От тільки поряд із об’єктивними причинами, які гальмують їх реалізацію (сьогодні усе будівництво призупинилося), існують ще й суб’єктивні чинники. Сільська влада, яка мала б хоча б морально підтримувати перспективні для села проекти, намагається залишатися осторонь. І, як бачимо, навіть отримавши «на блюдечку» готовий об’єкт — ринок, очільники села не зуміли, а швидше за все, не захотіли докласти зусиль, щоб його зберегти.

Наприкінці тижня, після наших відвідин ринку, пропажею зацікавилася ще й міліція. Шкода тільки, що правоохоронців запросили не відразу після того, як сталася крадіжка. Мабуть, якби із двору велосипед украли, швидше б забили тривогу…

Інна Кринична

Оцени новость →
Просмотров: 1076
Рейтинг: 5.0/2

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров