ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Сесійна корида по-Переяславськи

Новости в районе

Сесійна корида по-Переяславськи Сесійна зала засідань Переяслав-Хмельницької міської ради бачила багато що. Але такого... 21 квітня, на третій день Великодня, депутати та їхні помічники влаштували справжню бійку. Власне, до фізичного протистояння доходило вже на попередній сесії, однак тоді захисники інтересів громади якось угамувалися і почали працювати. Цього ж разу нерви не витримали.

Що ж стало каменем спотикання? Таких каменів виявилося два. Перший — це протест прокурора на земельні рішення щодо ТОВ «Бігтур», яке хоче на головній вулиці Переяслава будувати супермаркет, і другий — блок питань, пов’язаних з роботою міськрадівської газети «Переяславська рада» та відповідності головного редактора газети займаній посаді.

Хто і що відстоював? Зрозуміло, що всі воювали за справедливість. Тільки розуміє її кожний по-своєму. З одного боку, на проведенні сесії із затвердженим регламентом наполягала неформальна депутатська більшість з красивою назвою «Злагода». З другого — виконання протесту прокурора та зняття всіх питань по газеті вимагала опозиційна, також неформальна, меншість, яка називає себе то деструктивною, то небайдужою. Меншість наполягала на тому, щоб протест переяславського (колишнього бориспільського)прокурора О.В.Кузовкіна розглянули в першу чергу, а питання щодо газети були зняті взагалі. Коли голосами більшості був затверджений інший порядок денний, де прокурорський документ був відсунутий в «різне», а питання по «Переяславській раді» залишилися в розгляді, меншість, мабуть, надивившись по телевізору засідань Верховної Ради, перейшла до рішучих дій. Вона заблокувала трибуну і намагалася не дати змоги проводити сесію.

Хто ж представляв цю активну меншість? Це депутати Анатолій Багно (колишній перший заступник міського голови, Партія регіонів), Василь Гайдак (колишній заступник міського голови, Партія регіонів), Таїсія Ткаченко (колишній начальник відділу освіти, Партія регіонів), Людмила Нижник (директор центру зайнятості, Партія зелених), Олександр Салабай (інспектор по цінах, Консервативна партія), Сергій Мевша (підприємець, БЮТ), Дмитро Пасічник (приватний підприємець, БЮТ), Ігор Палатний (рід занять невідомий, БЮТ), Микола Ільєнко (приватний підприємець, НУНС), Олег Гайденко (ПОРА), Сергій Удод (безробітний, виключений з партії «Батьківщина»), Олександр Герасименко (рід занять невідомий, виключений з партії «Батьківщина»), Віктор Толочин (приватний підприємець, виключений з фракції НУНС). Товариство, як казав класик, нечисленне, строкате та безхитрісне. Ось це строкате товариство безхитрісно заважало проведенню сесії. Це не сподобалося більшості. В результаті — взаємні образи, «шумові ефекти» меншості (мікрофони, уболівальницькі дудки), обливання мінералкою, кілька сутичок з рукоприкладством, порваний одяг.

А що ж міліція? А нічого. Заступник начальника міліції, що був присутній на сесії, не зміг чи не захотів навести лад у сесійній залі, «приструнити» меншовиків, які штовхали міського голову та зайняли його місце. Прибулі на місце конфлікту міліціянти нижчого рангу теж виконували роль статистів. А потім непомітно зникли.

В таких умовах неформальна депутатська група більшості «Злагода» все ж зуміла провести сесію: відхилити протест прокурора, звільнити з посади головного редактора газети «Переяславська рада» Наталію Міранович, розглянути всі інші питання порядку денного. І, що цікаво, сесія пройшла за рекордно короткий для цього скликання термін — 5 годин. Адже більшість голосувала без обговорення, яке в умовах створеної меншістю пекельної какофонії, просто втратило сенс.

Роман КРУК

Оцени новость →
Просмотров: 1038
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров