ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

І громада може керувати парадом!

Новости в Борисполе

Бориспіль — одне із тих міст, де Громадська рада при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради існує не на папері. Злободенні питання життя міста виносяться на розсуд громадськості. Голос влади до громади — таким передбачає статус Громадської ради типове положення про цю організацію.
Із цим завданням Бориспільська громадська рада справлялася успішно. Настільки успішно, що громада почала ширше використовувати свої повноваження. Так, нещодавно відбулося розширене засідання круглого столу з питань енергозбереження, ініційоване не виконкомом, а членами Громадської ради. Обговорити проблему енергозбереження, яку на зимовому зібранні Громадської ради порушив голова вуличного комітету «Розвилка» Валентин Федорович Кукуль, було багато бажаючих. Щоправда, обговорення вийшло дещо однобоким. Порядок денний зібрання був настільки насиченим, що до справжнього різнобічного обговорення проблеми справа майже не дійшла — не вистачило часу. Хоча переконана: перший не зовсім вдалий млинець не означає, що страва буде несмачною… Якщо виникатимуть резонансні питання, такі круглі столи потрібно організовувати. Тільки тоді потрібно робити акцент не на інформуванні, а радитися, як і передбачає поняття «рада».
На спільному засіданні Громадської ради та виконавчого комітету міської ради, яке відбувалося 2 квітня, основну частину часу було присвячено інформуванню. Хоча про діяльність інформаційно-довідкових центрів щось нове сказати вже дуже важко, але для того, щоб відзначити людей, які проявили бажання і доклали зусилля до створення таких центрів, кращої нагоди годі було й шукати.
Питання двомісячника благоустрою викликало жвавий інтерес ще до початку зібрання.
Інформація, яку надав з трибуни перший заступник міського голови Микола Петрович Корнійчук, була швидше нагадуванням про давно відомі проблеми: щебінь, пісок, будівельні матеріали попід парканами, бруд біля підприємств та торговельних закладів… А ще невтішні цифри: якщо торік на благоустрій було витрачено 33 млн. 440 тис. грн, то цього року сума, яку місто може виділити на ці проблеми майже утричі менша: 11 млн. 414 тис. грн.
Хоча висновок від суми не змінюється: скільки б грошей місто не вкладало у благоустрій, порядок буде тільки тоді, коли кожен берегтиме і примножуватиме зроблене.
Саме так проводить свою діяльність будинковий комітет на вулиці Червоноармійській, 3. Його голова Валерій Іванович Мартишко (на фото) повідомив, що наступного дня після засідання у них запланований суботник. Потрібна тільки деяка допомога від міста: два дерева, які падають, але вросли в лінії електропередач, людям самотужки не зрізати — потрібні фахівці і спеціальна техніка. Суботник біля будинку люди успішно провели. І Валерій Іванович розповів кореспонденту, що тепер самі жителі слідкують за порядком на своїй прибудинковій території. Хочеться вірити, що і міські служби не затримаються із допомогою.
Та одним із найважливіших питань зібрання можна вважати реорганізацію самої Громадської ради. Більше двох місяців громадські та партійні організації, органи самоорганізації населення могли подавати заяви про бажання вступити до Громадської ради або підтвердити своє членство у цій організації. До списку бажаючих мати свій дорадчий голос у владі увійшло 42 організації. Ще кілька їх подали заяви безпосередньо на засіданні Громадської ради. Остаточний її склад затверджуватиме виконком Бориспільської міської ради.
Аналізуючи статус Громадської ради, створеної при міськвиконкомі, може скластися враження, що організація є одним із підрозділів фактично підконтрольних міськвиконкому. Але особливість у тому, що і сферу інтересів та незалежність поглядів громадських організацій обмежити неможливо. Все залежить тільки від бажання самих організацій. Сьогодні вони ще не навчилися повністю використовувати навіть ті можливості, які надає їм членство у нинішній Громадській раді.

Ірина Костенко

Источник

Оцени новость →
Просмотров: 832
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров