ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

ВУЛИЦЯ З ДВОМА НАЗВАМИ

Новости в Борисполе

Окрім різних проблемних ситуацій, що виникли в Борисполі останнім часом, зовсім несподівано з’явилася, здавалось би на перший погляд, не така вже й істотна, щоб порушити стабільний ритм життя міста.
У попередньому номері «Вістей» було опубліковано репортаж нашого кореспондента з вулиці Горянської, де зібралося кілька десятків її мешканців, щоб висловити свої претензії до місцевої влади, яка повернула вулиці цю історичну назву. Їх активно підтримували депутати міськради від Партії регіонів і комуністи. У репортажі згадувалося прізвище депутата міськради В. М. Андрєєва, який опікується тією вулицею.
Продовжуючи тему, «Вісті» звернулися до Володимира Миколайовича, щоб дізнатися і його думку щодо цієї скандальної ситуації.
— Більше року тому, — говорить депутат, — коли на сесіях міськради обговорювалися плани щодо вшанування 170-річчя від дня народження нашого земляка Павла Чубинського, автора національного Гімну України, логічно постало питання про повернення вулиці імені Короленка її історичної назви — Горянська, на якій і народився видатний бориспілець.
Згодом я особисто об’їхав усю вулицю і поприкріплював оголошення про наступні збори мешканців для створення вуличного комітету. З’явилися 32 особи. На зібранні обмовилися і про повернення вулиці її споконвічної назви. Більшістю голосів це рішення було прийнято, про що засвідчено і протоколом. На одній із наступних сесій депутати абсолютною більшістю проголосували за те, щоб вулиця Короленка знову стала Горянською.
Згодом до мене почали телефонувати жителі вулиці і висловлювати свою незгоду з рішенням сесії. На їхню вимогу було влаштовано зустріч, де зібралося вже більше 100 осіб. Мені було приємно, що є люди, небайдужі до того, що відбувається у нашому місті. Якщо їм щось не подобається — у даному випадку зміна назви вулиці — то вони мають право висловити свою думку. На тому зібранні більшість учасників уже говорила, що хоче повернути назву — імені Короленка.
Якщо хтось поширює чутки, мовляв, перейменування вулиці — справа надто дорога і обтяжлива для її мешканців, то скажу, що це не зовсім так. Уся процедура для них безкоштовна. А щодо термінової заміни в паспорті одного штампика на інший ніхто нікого не підганяє. Це можна зробити за першої потреби звернення до паспортного відділення чи до бюро технічної інвентаризації.
До речі, саме завдяки появі на карті Борисполя нового історичного об’єкту (меморіальної дошки Павла Чубинського) на вулиці Горянській цього року в Борисполі планується покласти нове асфальтове покриття.
Очевидно «Вістям» ще не раз доведеться повертатися до морально-політичної проблеми перейменування чи повернення історичних назв бориспільським вулицям. І ситуація з вулицею, яка нині фактично має подвійну назву Короленка-Горянська, може бути своєрідним уроком: що і як треба робити для цивілізованого розв’язання наболілих вузлів.
Наступного вівторка відбудеться чергова сесія міської ради, на якій депутати мають обговорити і, можливо, щось вирішити задля цього.
А ще замість довідки звернімося до історіографії. Хто ж такий власне Короленко, об якого ламаються списи на вулиці його імені? Згідно з біографічними даними, Володимир Галактіонович Короленко — російський письменник українського походження, народився 1853 року. Протягом своєї літературної діяльності написав трохи оповідань і найбільш відому повість «Діти підземелля». Революцію 1917 року сприйняв надзвичайно вороже і помер через три роки після приходу до влади більшовиків. Цікаво, чи знають про це наші комуністи?

Володимир БІЛКЕЙ

Источник

Оцени новость →
Просмотров: 871
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров