ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Водопостачання в цифрах та під мікроскопом

Новости в Борисполе

Вода — настільки незвичайна сполука, що вивченням її властивостей займається низка інститутів, які працюють не тільки в Україні. А вода все одно залишається загадкою…

Та коли ми відкриваємо кран у своїй квартирі, то не замислюємося над усіма цими тонкощами. Нам важливо, щоб кран не відлунював звуками у порожніх трубах, не «плювався» брудною «кашею», щоб вода була смачною і якісною. І тільки коли всі ці вимоги переважно виконуються, на першому плані постає інше питання: «І чому ж воно таке дороге, оте водопостачання?»

У листі пенсіонера-чорнобильця Віктора Володимировича Конецького, опублікованому у «Вістях» №50 (452) наприкінці минулого року, де вказується на десятикратне підвищення вартості водопостачання в порівнянні з 2002 роком. Це і стало приводом для розмови із начальником КП «Бориспільводоканал» Олександром Миколайовичем Ганушем:
— Уже на кінець 2002 року плата на одну людину становила 8,44 грн., і якщо порівнювати її з другим півріччям 2008 року, вона зросла в 4,4 рази, а не в десять! Чому люди не обурюються, що батон у 2002 році коштував 0,84 грн., хлібина українська 1,00 грн. і 1 кВт./год. електроенергії коштував водоканалу 0,26 грн., а сьогодні за 1 батон і хліб доводиться платити близько 3,00 грн., а 1 кВт./год. електроенергії обходиться 0,71 грн.

Подорожчало все необхідне для ремонту і експлуатації водопровідних мереж. Одна тільки засувка, яка відкриває та закриває подачу води на будинок, у 2002 році коштувала 74 грн., а сьогодні вже 732 грн. 36 коп.

Водичка джерельна, але трубі — труба!
— Наше підприємство подає в мережу чисту джерельну воду, яку добуваємо з глибини 150 – 300 м, — продовжує розмову Олександр Миколайович. — 1000 літрів такої води обходиться людям у 2 грн. 76 коп., у той же час у магазині літрова пляшка негазованої такої ж води коштує 3 грн. 30 коп.
— Шкода тільки, що ваша чиста джерельна вода доходить до споживача вже не зовсім чистою.
— З тих коштів, що сплачує населення, нічого не залишається, щоб замінити стару трубопровідну систему в місті. А водоканал обслуговує більше 100 км трубопроводів різних типів та діаметрів. Роблять свій внесок у погіршення води і заіржавілі внутрішньобудинкові водопровідні мережі, які обслуговуються ЖЕКами.

— Чи сьогодні є перспектива замінити трубопроводи зовнішніх водопровідних мереж міста?
— Донедавна ця проблема частково вирішувалася за рахунок інвесторів-забудовників. Їм у техумови закладається перекладання застарілих мереж, заміна застарілого обладнання. Але сьогодні будівництво зупинилося.
Нині трубопроводи прокладаються тільки ПВХ (полімерними) трубами. Та й під час ремонтних робіт заміна мереж сталевими трубами вже не проводиться. На жаль, поки що тільки близько 10% водопроводів прокладено полівінілхлоридом. Це не та кількість, яка допоможе споживачам міста відчути поліпшення якості води.

Чи справді дорога бориспільська вода?
— Отже, у Борисполі вода може подорожчати?
— Сьогодні таке питання поки що не розглядається. До речі, якщо порівняти вартість води у регіонах Київщини, то Бориспіль має один із найменших тарифів. Дешевше ніж бориспільцям вода обходиться тільки жителям міста Українки. В Яготині, який має таку саму систему водопостачання як і наше місто, кубічний метр води обходиться населенню у 3 грн. 14 коп. (у Борисполі — 2 грн. 76 коп.). У Броварах джерелом водопостачання є річкова вода. Щоб підняти із глибини 1 куб. м води, Бориспіль витрачає у шість разів більше електроенергії, ніж Бровари. У той же час бориспільське водопостачання значно дешевше, ніж броварське.

— Чи багато ваших споживачів користуються водомірними приладами?
— Сьогодні у Борисполі близько 55% водокористувачів сплачують за показниками лічильників. До речі, це допомагає суттєво економити при оплаті за водопостачання та й стимулює бажання економно користуватися водою. Ще одну можливість зменшити комунальні витрати держава надає малозабезпеченим. Якщо вартість комунальних послуг перевищує 20% сукупного доходу родини, споживачі можуть звертатися до міського відділу субсидій, де за рахунок бюджету ця різниця буде сплачена державою.

Стережіться фільтрів для води!

— Чи можна поліпшити якість води за допомогою додаткових очисних пристроїв?
— Не вірте красивим рекламам виробників фільтрів для води. Ці фільтри можна використовувати тільки одноразово. Інакше вони стають джерелом зараження людини багатьма небезпечними хворобами. У воді завжди присутні збудники грибкових захворювань, які не вбиваються хлором, гіпохлоридом, ультрафіолетом і озоном. Їхній розвиток тільки пригнічується. На водозабірних станціях вони не мають шансу активізуватися, оскільки температура там не перевищує 7-9 0С. А залишаючись на фільтрі картриджа — байдуже вугільний він чи з іншого матеріалу — при кімнатній температурі небезпечні мікроорганізми отримують ідеальні умови для розмноження.

Фактично, щоб безпечно користуватися фільтром, потрібно його дезінфікувати і висушувати після кожного використання… Навряд чи це реально та технічно можливо.

Оцени новость →
Просмотров: 761
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров