ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Ожеледь застала зненацька

Новости в Борисполе

З першим зимовим «сюрпризом» — страшенною слизотою на дорогах і тротуарах — Бориспільщина минулої п’ятниці впоралася на слабеньку трієчку.
Незважаючи на те, що вечір четверга пророкував на наступний день ожеледь, сиплючи дрібним дощем і попереджаючи: «Будьте обережними! Завтра буде слизько!», — вулиці міста почали посипати піском уже тоді, коли бориспільці вирушили у своїх справах.
Сказати, що реакція відповідних служб на непогоду була слабкою, — це не сказати нічого. Ну чому було не почати посипати тротуари о 6-й ранку чи й раніше? А то гарячкове розтрушування піску комунальниками на фоні падаючих людей та скреготу коліс автомобілів мало жалюгідний вигляд. Вийшло, що сипучими матеріалами спеціально для ожеледі запаслися, а вчасно «кинути» їх на допомогу людям і автівкам не змогли.
«Гарячою порою», звичайно, був ранок Миколайового дня: пішоходи та власники автівок «обривали» телефони редакції, перевізники ж телефонували до міської ради. Воно й не дивно, адже через проблему на дорогах багато маршруток збилося із графіку, вчасно не забравши пасажирів. Як наслідок — ті спізнилися на роботу і навчання. У віддалені ж мікрорайони, як-от Нестерівка, водії маршруток взагалі не ризикнули їхати. Якщо дорогами центру міста більш-менш можна було їхати, то у Нестерівці, розповіли її жителі, і дороги, і тротуари були, як суцільне скло.
А у стінах міської ради в той час, коли люди падали на дорогах рідного міста, обговорювали систему управління якістю. От якби ще завдяки цій системі мешканців та гостей міста «якісно» врятували від ожеледі.
Як вдалося пізніше з’ясувати у комунгоспі, посипати і розчищати дороги міста працівники виїхали рано-вранці. А ось із льодом на тротуарах оперативно поборотися не вдалося через те, що ця служба немає необхідної кількості працівників, які б могли цілодобово у таку «гарячу пору» чергувати. А тому і вийшли робітники на тротуари міста після 8-ї ранку, коли, власне, і прийшли на роботу.

Юлія ЛИСИЦЯ

Слизька відповідальність
Дорожні служби постійно звітують про велику кількість піску і суміші, які вони підготували на випадок ожеледиці. Проте такого катастрофічного становища на дорогах Бориспільщини вже не було давно. Зима у нас розпочалася в середині грудня і застала дорожників... зненацька. Особливо небезпечні ділянки доріг, які ведуть до багатьох сіл Бориспільського району, наганяють страх на водіїв, і ті відмовляються везти пасажирів. За останній тиждень не виконувалась низка рейсів до Рогозова, Головурова, Дударкова... У водіїв досить вагомі підстави для відмови від рейсу: «Я боюсь людей на той світ відправити!», «Я ж людей повбиваю!», «Хто нестиме відповідальність?.. Я не хочу сісти до в’язниці!» Люди не могли потрапити на роботу, до лікарні, до районних закладів соціального обслуговування. А чимало з тих, хто вирушав у путь на маршрутці чи власному авто цими днями, можна було побачити у кюветі. Та, здається, сільські голови, районне керівництво цими проблемами не переймаються...

Олександра Гайдамака

Фото Віктора СПІВАКА

Исходник

Оцени новость →
Просмотров: 713
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров