ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Канікули на БАЗі

Новости в Борисполе

Бориспільський автозавод (БАЗ) має намір зупинити виробництво з 1 грудня поточного року. Крім того, вже цього місяця він працюватиме лише 20 днів. Про це журналістам повідомив генеральний директор БАЗу Олександр Леонідович Остапчук.
Директора ми зустріли у стінах Бориспільської РДА, пороги якої він оббиває протягом місяця, щоб отримати довідку про відсутність обтяжень на земельну ділянку, під яку можна взяти кредит. І не дають її без будь-яких пояснень, тому зрозуміло, зважаючи на економічну ситуацію, що склалася, Олександру Остапчуку було не до розмов. Так, ситуація на заводі складна, і сьогодні стоїть питання про призупинення роботи. Тиждень-два тому люди із БАЗу почали гуртом звільнятися. Прогнозують, що підприємство залишать більш як півтисячі не тільки робітників, а й адмінпрацівників. Завод їх і не тримає, та і як можна, якщо зарплати немає з чого платити, але, за словами Олександра Леонідовича, вони зберігають людям усі соціальні пакети. І якщо хтось побажав використати відпустку чи путівку, то будь ласка…
Олександр Остапчук уже виступав по телебаченню і пояснював ті механізми, які сьогодні спрацьовують у нашій державі. Пояснити ж для нашої газети, що за механізми він мав на увазі, директор не погодився, спираючись на те, що ми не маємо «спеціальної економічної освіти для оцінки ситуації, що склалася». Але тут не потрібно мати великих знань, щоб уявити чітко, що буде з нами. Варто лише згадати 1993-94 роки… От це нас знову і чекає. І чи буде гірше чи краще, на жаль, ми на це не впливаємо.
Склади на БАЗі заповнені готовою технікою. 500 автобусів уже продані, але, коли їх заберуть власники, невідомо. Причина в усьому: держава заборонила банкам видавати кредити покупцям, а ті, в свою чергу, не можуть забрати автобуси, на які, як кажуть, поклали око. От так і стоять красунчики «Еталони» і чекають своєї долі... А в черзі з гарантійними листами банку про те, що їм видаються кредити, стоять власники цих машин, але проти держави нічого не вдієш, і тому фізично гроші вони отримати не можуть, як, власне, і забрати свій автобус. Та все ж на питання, яка ситуація на заводі, Олександр Остапчук не без сарказму відповідає, що все добре, от тільки в економіці справи погані… А підприємства, і не тільки один БАЗ, на жаль, не можуть бути окремо від неї, і є лише гвинтиками у великому механізмі.
Прогнози підприємства і на наступний рік невтішні. Зокрема, у січні передбачається майже «мертвий сезон» по збуту… Тому БАЗівці не бачать сенсу починати роботу у першому місяці нового року і спробують зробити це і в лютому.

Оцени новость →
Просмотров: 749
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров