ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Масове безробіття Бориспільщині поки що не загрожує

Новости в Борисполе

У той час, коли всі говорять про масове скорочення робочих місць, 14 листопада у Бориспільському центрі зайнятості проходив ярмарок вакансій. На відкриття заходу завітали представники понад двадцяти підприємств Борисполя і близько сотні людей, які шукають роботу.
Окремі роботодавці напередодні відкликали свої пропозиції. Раніше завжди пропонували роботу будівельні фірми міста, а цього разу лише «Бориспільсільбуд» запрошував малярів, мулярів і штукатурів.
Загалом, як зазначив директор центру зайнятості Михайло Павленко, сьогодні запропонувати вони можуть 780 вакансій (у серпні було 1500), та, на жаль, переважно чоловічих спеціальностей. Тоді коли 80 відсотків безробітних нині складають жінки.
Прикро, що заробітні плати представлених на ярмарку вакансій були не вищі 2000 грн., а іноді пропонувалось 500-1000 грн. До початку кризи була проблема із заповненням вакансій будівельних професій. Нині ж найбільшим попитом на ринку праці користуються електрики, електромеханіки, слюсарі-сантехніки, вантажники, водії... Для жінок вибір зовсім невеликий. Як з’ясувалося, у Борисполі 19 вакансій вихователів дитсадків, та на 900 грн. у пристоличному районі працювати не поспішають і жінки, оскільки вижити на таку заробітну плату сьогодні неможливо. Серед бюджетних організацій найбільше працівників потребує райлікарня, проте низькі ставки медиків теж мало приваблюють безробітних.
Проте все ж для працівників, які мали достойні зарплати, є можливість хоч якось протистояти економічній кризі. Ось що рекомендує керівник центру зайнятості Михайло Павленко: «Якщо роботодавець цінує своїх робітників, то він не триматиме їх у відпустці за власний рахунок, а підпише вивільнення за згодою сторін. Тоді людина, прийшовши до центру зайнятості, отримуватиме допомогу вже через тиждень, і при покращенні ситуації, зможе повернутися на підприємство. Якщо ж людина приходить після звільнення за власним бажанням, то скорочена виплата по безробіттю на 90 днів. Та коли все ж таки підприємство проводить скорочення (вивільнення) працівників, то про це, згідно із законом, працівник має знати за два місяці, до того ж, роботодавець зобов’язаний подати до центру зайнятості списки вивільнених робітників, яким після звільнення виплачується місячна допомога за рахунок підприємства, а далі проводяться виплати за рахунок нашого центру.»
Бориспільського району масове безробіття поки що не торкнулося. Хоча вже тимчасово призупиняє роботу Бориспільський автозавод, що у Пролісках. Значно зменшився обсяг робіт у будівельників.
Різке збільшення безробіття очікують на зиму-весну.

Оцени новость →
Просмотров: 784
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров