ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

На алкоголь та пиво у громадських місцях Борисполя — табу?

Новости в Борисполе

Слідом за обмеженням нічного продажу алкоголю та ініціативою «виселити» гральний бізнес із міста, депутат міськради Юрій Федун на засіданні сесії висунув свої нові пропозиції, а саме — заборонити розпиття слабоалкогольних напоїв та пива у громадських місцях і створити в Борисполі власну муніципальну міліцію. Обидві ідеї актуальні і конче необхідні для стабілізації правопорядку в місті.
Ситуація із правопорядком у місті останнім часом загострилася, і не останню роль тут відіграють алкоголь і наркотики. А тому питання про заборону розпиття алкогольних напоїв у громадських місцях стало на сесії міської ради одним із тих, які викликають живий інтерес у народних обранців. До речі, депутат і директор ЗОШ №7 Ганна Михайлюк повідомила, що кожного дня охоронцям доводиться боротися з молодиками, які розпивають на території школи алкогольні напої. Як боротися із цим злом? У питанні створення контролюючого органу Юрія Федуна підтримав і депутат Володимир Андрєєв, зазначивши: «Ми говоримо про створення муніципальної міліції більше двох років. Оце й усе, а потрібно нарешті віднайти кошти і створити її».
Дійсно, питання створення муніципальної міліції у Борисполі було порушене уже давно, але і сьогодні місто ні на сантиметр не просунулося вперед у вирішенні цієї проблеми. А для того, щоб запустити механізм її створення, потрібен лише один вольовий крок. Можливо, ініціативи заборони грального бізнесу у місті та розпиття алкогольних напоїв у громадських місцях зрушать цю «глибу» із місця? А то дивно виходить: усі погоджуються, що без муніципальної міліції, як без рук, кричать про необхідність її створення, але на тому чомусь ставлять крапку. Немає відповідного закону? Не в змозі вирішити цю проблему без підтримки держави на місці? Так навіщо ж було взагалі порушувати питання створення цього органу? Навіщо через ЗМІ було кидати «в маси» іскорку надії, що муніципальна міліція у Борисполі таки буде?
У розрізі такої безпорадності конструктивним став виступ Юрія Федуна: «У тому, що у місті щось не робиться, винен кожен із Вас, шановні депутати, кожен член виконкому та його працівники. Якщо у місті смітник, безладдя, динаміка із правопорушень не зменшується, а наркоманів та п’яниць стає більше, винен кожен із Вас. Винен в першу чергу і я. І я про це відкрито заявляю». А далі, мабуть, щоб виправити це прикре недопрацювання, Юрій Федун зазначив, що в адміністративному кодексі є дві статті, які дають можливість навести порядок у місті: одна — про розпиття алкогольних напоїв у громадських місцях (на вулицях, у скверах, парках, громадському транспорті), друга — про дотримання тиші, порядку та благоустрою на вулицях, у парках та скверах міста. Тому депутат Юрій Федун і висунув пропозиції заборонити розпиття алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на вулицях, стадіонах, у скверах, парках, усіх видах громадського транспорту та інших громадських місцях, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у яких продаж алкогольних напоїв та пива дозволений виконавчим комітетом міської ради. Така заборона, швидше за все, вступить у дію із 1 лютого 2009 року. А тому депутати міськради мають три місяці, щоб продумати усі нюанси щодо цього питання. А до 1 грудня 2008 року на розгляд сесії повинен бути винесений проект рішення щодо розміру адміністративних штрафів за порушення цих вимог. Також Юрій Федун звернувся до голів фракцій із проханням надати свої пропозиції, провівши потім круглий стіл за участю не лише депутатів і правоохоронців, а й представників громадськості. Насамкінець депутат зазначив: «Готуючись до прийняття цього рішення, ви вагаєтесь, керуючись реаліями сьогодення. Але давайте жити завтрашнім днем і думати про майбутнє».
P.S. Нагадаємо, що свого часу, теж на сесії міської ради, Юрієм Федуном була ініційована заборона діяльності у місті підприємств грального бізнесу. «Вступити в силу» вона має 1 листопада поточного року, та поки гральні автомати по Борисполю залишаються на своїх місцях. Чи буде так із 1 листопада і чи не була ця ініціатива порожнім політичним піаром (як підозрюють окремі бориспільці, зважаючи, що гральний бізнес ще не «пакує валізи»), «Вісті» запитали у автора ідеї депутата Юрія Федуна: «Так, 1 листопада вже незабаром, і на наступній сесії міськради у відповідальних осіб виконкому буде суворо запитано щодо проведеної роботи на виконання рішення міської ради по ігровому бізнесу. Питання будуть також до податкової служби, до прокуратури, і до орендодавців приміщень під ігрові автомати. Хоча скептиків та песимістів навколо моїх ініціатив дуже багато, результат все одно буде позитивний. Незважаючи на спротив та ігнорування рішень міськради, Бориспіль все одно позбавиться від безладу, сміття, від алкоголю і від азартних ігор також. Ми маємо рухатись уперед і не зупинятися ні в якому разі. Назад у минуле все одно дороги вже немає, хоч окремим «діячам» дуже хочеться повернути все як було колись. Скажу відверто: не тіштеся, шановні, та не сподівайтеся, нічого у Вас не вийде!»

Оцени новость →
Просмотров: 1034
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar
0
1 Спам
Уважаемый, Ю. Федун, вот прошло 4 года... и хоть что-то изменилось???? Как играли - так и играют. Как пили - так и пьют. И вопрос "Про муніципальну міліцію" тоже, как то, затих. Так это, что - был просто пиар, перед прошлыми выборами????
avatar

Новости по теме

Новости партнеров