ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Заповідник на Комсомольському озері Борисполю не по кишені

Новости в Борисполе

Хто житиме на місці Комсомольського озера: бобри, дельфіни чи люди у багатоповерхівках?
У Борисполі знову ламали списи навколо будівництва аквапарку на Комсомольському озері. Свідком бурхливого обговорення цього питання стаю не вперше. І щоразу виникали аргументи проти будівництва. Хоча у дебатах брав гору здоровий глузд. Адже питання стояло руба: або озеро перетвориться на сміттєзвалище у центрі міста, або дозволимо збудувати аквапарк, який Борисполю пропонують. Проте виділення землі тривало близько трьох років.
Тільки коли сесія міськради затвердила проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ «Вотерпарк-Бориспіль», підприємство отримало змогу розпочати проектні роботи. Незадовго до цієї дати знову активізувалися противники будівництва. Ядро цієї команди складають старожили території навколо озера. Їхні прагнення загалом благородні: зберегти посеред міста острівець незайманої природи. Проте чи не вони були мовчазними свідками того, як ця природа перетворювалася на смітник? Так, у озері сьогодні відчайдухи ловлять рибу, та чи можна її вживати, якщо за висновками Бориспільської СЕС вода у Комсомольському озері має відхилення від норми за хімічним складом? Напевне, там дійсно плавають бобри. Шкода тільки, що вони не можуть розповісти, як почуваються у такій воді.
Минулої п’ятниці ТОВ «Вотерпарк-Бориспіль» представляло на засіданні Громадської ради свої пропозиції щодо забудови та благоустрою території площею майже 10 га, відведеної йому в оренду. Представники протестуючої сторони мали свої пропозиції. З точки зору старожила Борисполя альтернативна картинка вимальовувалася досить привабливою. Однак вона мала лише один, проте дуже суттєвий недолік — фінансовий. За які кошти облагородити, оформити та уберегти ту ностальгічну ідилію, яку вони змальовували? Ми ж знаємо бориспільців: ламати, бити, трощити, позахаращувати пляшками та битим склом — це запросто, а доглядати та прибирати — навіть за гроші не кожен погодиться.
Тож навіть якщо аквапарк і не здається вершиною наших мрій, це краще, ніж те, що маємо нині і на що можемо розраховувати найближчим часом. Тим більше, що молодь міста ідею аквапарку схвалює.
Можливо, замість того, щоб протестувати, краще надати міській владі реальні побажання та пропозиції, щоб їх могли врахувати на стадії проектування. Чи матимуть бориспільці зону, доступну для безкоштовного купання (вірю, що сучасні методи очищення води дозволять привести її хімічний склад до норми)? На які під’їзні шляхи розраховують забудовники, сподіваючись на відпочивальників не лише із Борисполя (адже Київський Шлях уже сьогодні перевантажений)?
До того ж, прихильникам міфічного заповідника навколо Комсомольського озера не варто забувати, що у міста немає і найближчим часом не буде коштів на його облаштування і утримання. Тож існує для цієї території ще одна альтернатива, про яку сьогодні не йдеться, але вона досить реальна. Замулиться озеро остаточно, і на цьому місці зведуть багатоповерхівки... Або з’являться «генделики» для бажаючих «напівкультурно» відпочити спекотного дня... Ніхто не може гарантувати, що такого не станеться

Оцени новость →
Просмотров: 890
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров